Potřeby k profesionální degustaci vína

Posted by redakce on 30.11.2018 in Články, Inzerce |

Každý, kdo se účastnil degustace vína poprvé, s překvapením zjistil, že před ním na stole nestojí pouze skleničky na víno, ale také nádoba na vyplivnutí vína. Že se na stole nachází také papír a tužka.

Pokud jde o zkušené degustátory vína, zaznamenávají barvu, vůni, chuť i celkový dojem vína. Určí tak, zda jde o kvalitní bílé víno a kvalitní červené víno, nebo vína příliš kvalitní nejsou.

Degustátorům-začátečníkům stačí, když si udělají na papír k jednotlivým vínům poznámku, jak jim tato vína chutnala. Pokud před sebou mají 10 vzorků vín, které mají ochutnat, jsou většinou vyzváni, aby je obodovali body od 1 do 10.

K čemu slouží plivátko?

Plivátko při degustaci vín slouží k vypnutí nebo vylití nepotřebného vzorku. Pokud totiž berete degustaci vína opravdově a s plnou vážností, měli byste ke každému dalšímu vzorku přistupovat s čistou hlavou.

A jak probíhá degustace vína v Praze? Na některou se objednejte a nechte se překvapit.

Zakupte si degustační sadu vín a degustujte, kdy se vám bude chtít

Do degustace vína se můžete pustit i sami doma za pomoci degustační sady vína. Můžete si objednat například balíček, tedy degustační sadu ryzlinku rýnského – královské odrůdy mezi kvalitními bílými víny. V klidu domova se pak můžete pustit do jejich ochutnávání. Možná raději ochutnáte kvalitní víno z degustační sady italského skvostu Piemont nebo kvalitní červené víno z Toskánska – degustační sadu kvalitních vín z nejoblíbenějších vinařských i turistických destinací. V degustační sadě obdržíte 6 lahví skvělého červeného vína od špičkových vinařů a praktickou tašku na toto víno.

Zážitková degustace vína

Mezi velmi oblíbené degustace vín patří takzvané zážitková degustace vína. Jedná se o degustaci kvalitního bílého vína nebo kvalitního červeného vína spojenou s konzumací jídla. I takové degustace můžete zažít při degustaci vína Praha.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Copyright © 2012-2019 S L U Ž B Y All rights reserved.


AUTO-MOTO    BYDLENÍ    CESTOVÁNÍ    DĚTI    E-SHOPY    FINANCE    HUDBA    JÍDLO    MÓDA    POČÍTAČE A INTERNET    SLUŽBY a ŘEMESLA    SPORT    ZÁBAVA