I automatický kávovar potřebuje pravidelně odvápňovat

Posted by redakce on 26.7.2020 in Články, Inzerce |
DeLonghi DLS C002 vodní filtr do kávovaru

V případě většiny kávovarů světově rozšířených značek, doporučí jejich výrobce vždy vhodný čisticí prostředek, který sám nabízí. Některé z nich jsou tak univerzální, že je lze použít prakticky v každém typu kávovaru, jiné jsou specifické ať již složením nebo účinnými složkami zaměřenými na řešení problémů konkrétního přístroje.

Revoluční ekologicky odbouratelné vysoce účinné odvápňovače

Italská společnost DeLonghi, známý výrobce domácích spotřebičů s hlavním sídlem ve městě Trevis, ke všem typů kávovarů své provenience doporučuje vlastní čisticí prostředky, jejichž sortiment je opravdu široký. Jelikož jde o společensky odpovědnou firmu snažící se svými produkty nepřispívat k ničení životního prostředí. Proto se kromě klasických velmi účinných čističů zaměřuje na vývoj nové řady ekologicky odbouratelných prostředků, jež jsou také velmi účinné a nezatíží přírodu. Jde o řadu čisticích a odvápňovacích prostředků DeLonghi EcoDecalk, která je určena do manuálních i plně automatických kávovarů. Poradí si s usazeninami vodního kamene i dalšími složkami anorganického původu, které by mohly kávovar zničit.

Pro odvápnění automatického kávovaru nestačí pouze stisk tlačítka

Možná jste si pořídili plně automatický kávovar s vědomím, že se o sebe i sám postará a nebude potřebovat vaši péči. To je ale omyl. Pořád jde pouze o elektronické zařízení bez vlastní inteligence, které je sice precizně naprogramované, ale zásah lidské ruky potřebuje. Výhodou je, že automatický kávovar vás na nutnost odvápnění v mnoha případech sám upozorní. Jestliže váš přístroj touto funkcí není vybaven, musíte si odpovídající termín hlídat sami.

Jak poznáte, že je váš kávovar potřeba odvápnit?

Vhodný okamžik na odvápnění poznáte především podle toho, že doba na přípravu kávovaru se neúměrně prodlužuje. V případě, že váš kávovar má vlastní program na odvápnění, je potřeba v souladu s doporučením výrobce správně nadávkovat odvápňovací prostředek. Nedisponuje-li kávovar odvápňovacím programem, budete muset odvápňovací prostředek vlít nebo vsypat do nádržky na vodu, kávovar zapnout a nechat jím směs protéct. Dobré je následně několik desítek minut nechat prostředek v kávovaru pracovat a poté nechat kávovar naplnit čistou vodou, která zbytky čisticího prostředku vymyje.

Vodní filtr je u automatického kávovaru příjemným bonusem

Některé kávovary jsou pro zlepšení chuti vody a také zmírnění intenzity usazování vodního kamene vybaveny vodními filtry. Ty dokážou z vody dostat nežádoucí látky a pozitivně tak ovlivnit aroma připravovaných nápojů, ale také zmírnit negativní důsledky jejího působení na vaše tělo. Aby vodní filtr dobře plnil svoji funkci, je potřeba nezapomenout na jeho pravidelnou výměnu. Každý výrobce sice doporučuje jiný interval, v průměru se však životnost vodního filtru v kávovaru pohybuje okolo 2 měsíců.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Copyright © 2023 SLUZBY.informaceZde.eu
Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.