Využijte pohodlné řízení teploty vody v topení i v řádu díky kvalitnímu směšování

Posted by David K. on 31.3.2022 in Články, Inzerce |
rizeni teploty

Vodovodní řády i topné obvody by se měly jednou za čas obměnit. Důvod je jednoduchý, technologie se každým rokem posouvá stále dopředu. Moderní technologie vytápění a řízení teploty vody jsou už natolik schopné, že nám dokáží přinést příjemnou kombinaci maximálního komfortu, bezpečí a k tomu ještě dokáží ušetřit nemalé peníze za topné výdaje.

Jedná se přitom o poměrně úzké procento komponentů, které se neustále vyvíjejí a zdokonalují. My si dnes představíme technologii, která nám umožňuje dokonalé řízení teploty vody v celém bytě či domě.

 Kvalitní směšování vody je naprostý základ

Abychom dokázali kontrolovat teplotu vody, tak potřebujeme směšovací ventil. Jedná se o minimálně trojcestný ventil, který má za úkol v řádu směšovat vodu na základě celé řady požadavků. Může jít o manuální nastavení, mechanické posuvníky, a dokonce i plnou automatizaci.

Právě automatizace je přitom tím nejzásadnějším tématem, se kterým se můžeme v posledních letech a měsících neustále setkávat. Nikdo už totiž nechce znát totálně přetopené, nebo naopak chladné místnosti, kvůli jednorázovému agresivnímu topení. Vedle toho, že se jedná o značně nepohodlnou záležitost, je navíc i mimořádně nehospodárná. Oproti tomu aplikované směšovací ventily s automatizovanými prvky, mohou tyto problém jednoduše odstranit.

Aktivní ventil díky servopohonu

Jednou z nejmodernějších novinek je takzvaná „proclick“ technologie, která nám umožňuje standardní směšovací ventil dostat na mnohem vyšší úroveň využití. Celá tato technologie spočívá v tom, že se na ventil aplikuje servopohon s konkrétními vstupy. Může jít například o časový odpočet, nebo o jakoukoliv jinou hodnotu, která bude říct směšovací vlastnosti ventilu jako takového.

Funkční směšovací ventil se servopohonem tak dokáže reagovat například na konkrétní hodinu a spouštět tak efektivní vytápění v moment, kdy se teprve vracíte domů a chcete mít tak příjemné podmínky. Jednou z předních výhod, které se týkají provedení technologie jako takové, je především její opravdu jednoduchá instalace. Nemusíte žádné ventily vymontovávat. Stačí pouze připnout adaptér se servopohonem, a vše je hotové.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Copyright © 2023 SLUZBY.informaceZde.eu
Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.