Když kvůli nedočkavosti dělají lidé finanční chyby

Posted by David K. on 9.5.2017 in Články, Inzerce |

Co bylo kdysi, dnes už neplatí. Věci se mění. A rovněž se mění i chování lidí. Naneštěstí, ne vždy k lepšímu, protože co se financí týče, lidé mohou mít tendenci preferovat rychlé řešení, ale to nebývá vždy to nejlepší řešení. Rychlé a dobré nejdou vždy ruku v ruce.

Přitom se možná nezdá, že jde o něco vážného. Vždyť dnes si bere půjčku či úvěr na bydlení mnoho lidí. Stává se to běžným způsobem fungování. Možná i proto, že lidé se už nerozhodují jen podle výše úročení, která byla po několik let tím nejdůležitějším kritériem.

Dnes je to i rychlost a lehkost, s jakou si lidé mohou od banky nebo nebankovní společnosti půjčit. Nemůžeme se ani divit, že preference se takto změnily, když žijeme v době nedočkavosti, kdy lidé chtějí hned všechno, bez námahy a co nejrychleji.

Kromě rychlosti při vypůjčení peněz hraje podstatnou roli i to, zda klient již v minulosti využíval služby banky nebo nebankovní společnosti. Dalším kritériem je spokojenost se službami.

Rychlá rozhodnutí založená na těchto kritériích nemusí automaticky znamenat i nejlepší možné rozhodnutí.

Mnoho lidí si vybere hned první nabídku půjčky, kterou vidí, a neporovná více nabídek.

Přitom je to zvláštní, protože prohlédnout si několik nabídek na internetu a spočítat splátky přes úvěrovou kalkulačku dané banky mnoho času nezabere.

Otázka nyní zní, zda podobnou chybu budete dělat i vy. Vezmete hned první nabídku, aniž jste si prohlédli, zda jsou na trhu i výhodnější?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Štítky: , ,

Copyright © 2012-2019 S L U Ž B Y All rights reserved.


AUTO-MOTO    BYDLENÍ    CESTOVÁNÍ    DĚTI    E-SHOPY    FINANCE    HUDBA    JÍDLO    MÓDA    POČÍTAČE A INTERNET    SLUŽBY a ŘEMESLA    SPORT    ZÁBAVA