Léčba atopického ekzému

Posted by admin on 8.3.2017 in Články, Inzerce |

Atopický ekzém je zánětlivé kožní onemocnění, které může člověka provázet po celý život. I když s věkem mohou příznaky samovolně ustupovat, medicína nedokáže pacienta ekzému zbavit úplně. Při trpělivém dodržování správné péče a léčebných opatření, je však možné dostat průběh ekzému pod kontrolu, což je při léčbě klíčové.

Diagnózu atopická dermatitida může vždy stanovit pouze lékař specialista – dermatolog. Výběr léčby závisí na několika faktorech, jako je stadium onemocnění, věk pacienta, místo postižení pokožky, ale i přítomnost dalších komplikací, kterými mohou být infekce či další alergická onemocnění.

Základem dermatologické léčby při výskytu akutních projevů jsou kortikosteroidy, které mají protizánětlivý účinek a tlumí svědění. Ty se doplňují pastami bez obsahu kortikosteroidů, protože není vhodné jejich dlouhodobé používání. Současně se také aplikují speciální zvláčňující krémy – emoliencia. Tyto promašťující krémy dodávají pokožce tukové látky a vytvoří na ní tenký film, který jí pomáhá zadržovat vodu. Takto je pokožka chráněna před vysycháním. Emoliencia používají nejen při akutní léčbě. Díky svým vlastnostem jsou základem udržovací terapie.

Při rozvinutých projevech atopické dermatitidy, kdy se objevují také ​​infekce, se předepisují i ​​speciální antibiotické masti nebo přípravky, které ovlivňují imunitní reakci kůže, tzv. imunomodulancia.

Při léčbě atopického ekzému se v některých případech podávají i antibiotika ve formě tablet. A to zejména, pokud lokální léčba mastmi nebyla účinná nebo se k příznakům připojí i zvětšení lymfatických uzlin. V některých případech pomáhá i doplňková léčba antihistaminiky. Ty se předepisují při zjištěných alergiích a přecitlivělosti na základní druhy potravin, případně při dalších alergiích způsobených roztoči, pylem, plísněmi nebo zvířaty.

Kromě lékařsky stanovené léčby atopického ekzému, by měl pacient věnovat pozornost i doplňkové péči o svou pokožku, která má při léčení nezanedbatelný účinek. Kosmetické přípravky na atopickou pokožku jsou vhodné i při užívání kortikosteroidů, antihistaminik a imunomodulačních látek. Přispívají k celkovému posílení porušené kožní bariéry a zklidňují celkový podrážděný stav pokožky. Tyto přípravky jsou mimořádně citlivé a hypoalergenní, nesmí obsahovat žádné dráždivé látky, včetně parabenů, mýdla nebo parfémů, jako obsahuje běžná kosmetika. Pokud trpíte atopickou dermatitidou, správná péče o pleť se správnou kosmetikou by měly být vaší prioritou.

Více se dozvíte na www.bioderma-cz.com.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Copyright © 2012-2019 S L U Ž B Y All rights reserved.


AUTO-MOTO    BYDLENÍ    CESTOVÁNÍ    DĚTI    E-SHOPY    FINANCE    HUDBA    JÍDLO    MÓDA    POČÍTAČE A INTERNET    SLUŽBY a ŘEMESLA    SPORT    ZÁBAVA