3 rady, jak si správně naplánovat rozpočet na nový rok

Posted by admin on 8.2.2017 in Články, Inzerce |

Většina lidí nemá to štěstí, že zdědí miliony nebo vyhrají v loterii. To je dost náhoda. Ale na náhodu byste neměli nechat svou finanční situaci v nadcházejícím roce.

Jedině promyšlený a disciplinovaně dodržovaný plán vám zaručí, že vaše situace nebude z měsíce na měsíc horší.

Když se řekne finanční plán, mnoho lidí si pomyslí, že nic takového nepotřebuje. Vždyť nejsou finanční manažeři ani investoři. Finanční plánování je ale mnohem širší pojem. Je to přehled jakýchkoli financí, ať už firemních nebo osobních.

Na nový rok si mnoho lidí dává předsevzetí a ambiciózní cíle. Ale jakmile přijde každodenní shon, zapomenou na ně, protože si neudělali plán, jak těchto cílů dosáhnout.

Pokud jste si dali nějaký finanční cíl, plán budete určitě potřebovat. Pokud se nechcete přidat k dlouhé řadě lidí, kteří si něco předsevzali, ale nesplnili si to. Čím se při jeho tvorbě řídit?

Neberete v úvahu, jak se z malých výdajů stávají velké

Ranní kávička nebo snídaně v čajovně či kavárně, balíček cigaret, odpolední zákusek. Stačí, když si to dopřejete každý den a už se vám nasbírá pěkná částka. Neříkáme, že si nemůžete dopřát radost, ale pokud nad svými rozhodnutími nebudete mít větší kontrolu a budete je dělat automaticky, může to přerůst do nekontrolovatelných problémů. Dejte svým touhám občas volný průběh. Ale také je občas mějte pod kontrolou a odepřete si je. Tato malá změna v chování vám umožní odložit si několik set korun stranou na horší časy.

Plánujte pravidelně

Udělat si jeden velký plán na celý rok v jeden den a hotovo? Ani náhodou. Situace se může měnit, nemusíte něco dodržet, může přijít něco nečekaného. Můžete polevit. Nikdy nevíte, co se může přihodit. Proto je třeba se ke svým finančním cílům pravidelně vracet a sledovat, zda jste se od svého kurzu neodchýlili, nebo zda není třeba udělat drobné úpravy.

Děláte si dluh, který nemáte jak splatit

Kupte si nyní, zaplatíte později. To je životní styl, který se preferuje. Ale naneštěstí není dlouhodobě udržitelný. Zejména pokud neplánujete, jak to všechno splatit. Proto si berte půjčku nebo hypotéku pouze tehdy, pokud víte, že na to máte a vaše situace vám umožňuje nejbližší měsíce pravidelně splácet. Pokud již nyní cítíte, že to se splácením jen tak tak zvládáte, popřemýšlejte nad konsolidací půjček nebo hypotéky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Copyright © 2012-2019 S L U Ž B Y All rights reserved.


AUTO-MOTO    BYDLENÍ    CESTOVÁNÍ    DĚTI    E-SHOPY    FINANCE    HUDBA    JÍDLO    MÓDA    POČÍTAČE A INTERNET    SLUŽBY a ŘEMESLA    SPORT    ZÁBAVA